Selmanaj: Kurti, për të mbijetuar në politikë gjithnjë i duhet një “armik” kujdestarë

"Kosova ka nevojë për zhvillim e prosperitet në çdo fushë, e jo broqkulla, e sjellje paranojake me “armiq” kujdestarë e të shpikur"

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, gjatë ditës së diel ka shprehur një kritikë ndaj kryeministrit Albin Kurti.

Duke i radhitur dhe listuar “armiqtë” që i duhet Kurtit për “të fshehur skandalet”, Selmanaj ka shkruar se Kurtit për të mbijetuar në politikë i duhet një “armik” kujdestar.

“Për t’i fshehur skandalet qeveritare, “armiq”i bënë mediet;

Për ta fshehur dështimin në arsim, “armik” e bën SBASHK-un;

Për ta fshehur dështimin në shëndetësi, “armik” i bënë mjekët;

Për ta fshehur dështimin në drejtësi, “armik” i bënë prokurorët e gjyqtarët;

Pë ta fshehur dështimin në ekonomi, “armik” i bënë bizneset (“Oligarkët” siq di t’i thotë ai);

– Për ta fshehur dështimin në infrastrukturë, “armik” i bënë qeveritë e kaluara;

Për ta fshehur dështimin dhe paditurin për draftimin e ligjeve kualitative, “armike” e bën, Gjykatën Kushtetuese;

Për ta fshehur dështimin në dialog e diplomaci, “armike” i bënë ndërmjetësitë dhe gjithë bashkësinë ndërkombëtare;

Ky njeri nuk mundet me qeveris pa shpikur “armiq” kujdestarë.

…dhe një ditë kur qytetarët e Kosovës masivisht do të kërkojnë llogari prej tij, ky ka me u armiqësu edhe me vetë qytetarët dhe votuesit e tij. E ajo ditë jam i bindur që po afrohet me shpejtësi.

Mosdija dhe dështimi nuk munden të fshehën  me “armiq” të shpikur”, ka shkruar Selmanaj.

Sipas tij, “Kosova ka nevojë për zhvillim e prosperitet në çdo fushë, e jo broçkulla e sjellje paranojake me “armiq” kujdestarë e të shpikur”.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika