Serbi: 4 të vdekur dhe 817 raste të reja me COVID-19

Autoritetet shëndetësore të Serbisë, kanë njoftuar se kanë kryer 10 mijë e 46 testime

Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore të Serbisë, kanë njoftuar se kanë kryer 10 mijë e 46 testime.

Si pasojë e Covid-19 kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë konfirmuar edhe 817 raste të reja.

Aktualisht, në spitalet e shtetit serb janë të shtrirë 406 pacientë të infektuar, 25 prej tyre po trajtohen përmes respiratorit.

Ndonëse Ministria e Shëndetësisë (MSH) së Serbisë njofton se ka një rënie të numrit të të infektuarëve, situata pandemike në vend mbetet ende e pafavorshme.

Kurse, që nga fillimi i pandemisë në Serbi janë konfirmuar 2 milionë e 5 mijë e 72 raste të infektimit, ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 15 mijë e 980 persona.

Shkalla e vdekshmërisë në Serbi mbetet 0.80 për qind.

MSH serbe thotë se deri në orën 15:00 të datës 28 prill 2022, në vend janë testuar, gjithsej, 9 milionë e 471 mijë e 803 persona.

Statistikat e fundit të COVID-19 në Serbi

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika