Serbi: 5 persona të vdekur dhe 823 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi është raportuar se kanë vdekur 5 persona si pasojë e infektimit me COVID-19, ndërsa janë regjistruar 823 raste të reja

COVID-Serbi

Autoritetet shëndetësore të Serbisë kanë njoftuar se janë testuar, gjithsej 11 mijë e 149 persona, ku nga ta kanë rezultuar pozitivë 823 persona, ndërsa betejën me virusin e kanë humbur 5 pacientë.

Aktualisht në spitalet e shtetit serb janë të shtrirë 269 pacientë të infektuar me COVID-19, nga të cilët 11 po trajtohen përmes respiratorit.

Ndërkaq, nga fillimi i pandemisë në Serbi 17 mijë e 700 persona e kanë humbur betejën me virusin.

Që nga fillimi i pandemisë, në Serbi janë konfirmuar zyrtarisht 2 milionë e 470 mijë e 291 raste të infektimit.

Kurse shkalla e vdekshmërisë mbetet 0.72 për qind.

MSH serbe thotë se deri në orën 14:00 të datës 31 janar 2023, në vend janë testuar, gjithsej, 12 milionë e 142 mijë e 741 persona.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika