Seriali “Stranger Things” vjen me trailerin e pjesës së dytë të sezonit të 4

Derisa po i afrohemi dy episodeve të fundit të sezonit 4 të Stranger Things , Netflix ka publikuar një trailer paraprak për finalen. Ky sezon kishte një orar publikim të ndarë, me shtatë episodet e para të publikuara më 27 maj, dhe dy të fundit që do të publikohen më 1 korrik

Traileri i pjesës 2 të sezonit 4 të Stranger Things tregon një përballje mes Eleven dhe Vecna

Sezoni i 4-të i serialit “Stranger Things”, pjesa e parë, ishte publikuar në Netflix disa javë më parë. Por kanë mbetur vetëm edhe dy episode, të cilat do të publikohen e që kompania e transmetimit u ka dhënë fansave pamjet se çfarë do të vijë në pjesën e dytë.

Të martën Netflix publikoi një trailer të plotë, për episodet që do të publikohen më 1 korrik.

Në trailerin e publikuar, Max Mayfield në kapitullin ‘Upside Down’, dhe shokët e saj shihen duke udhëtuar, teksa Steve Harrington drejton një autobus. Më pas ata janë duke u bërë gati për të luftuar përbindshat, e që në fund të trailerit dëgjohet fjalia ‘shokët e tu kanë humbur’, por se çfarë do të ndodhë mbetet të shihet më 1 korrik.

Gjithashtu, përbindshi kryesor, Vecna ​​shihet se është lëshuar në botën reale, ndërsa në trailer dëgjohet edhe remixi i këngës ‘Running Up That Hill’, të Kate Bush-it.

Pas pjesës së parë, dihet për origjinën e Vecna-s, duke parë Eleven duke luftuar me fuqitë e saj. Janë përjetuar edhe disa momente mjaft të çuditshme, derisa Klubi i Ferrit balancon luftën mes shkollës dhe demonëve të mbinatyrshëm.

Ndërsa, pjesa 1 e sezonit të fundit të Stranger Things kishte shtatë episode, pjesa 2 do të përfshijë vetëm dy.

Episodi i parë i pjesës 2 do të zgjatë mbi 80 minuta, ndërsa i fundit do të zgjatë gati dy orë e gjysmë.

Sezoni i 4-të i Stranger Things , pjesa 2, do të mbyllë historinë e sezonit. Netflix ka thënë në të kaluarën se mendon se seriali mund të jetë pjesë e një universi më të madh të zgjeruar, por nuk janë shpallur plane konkrete deri më tani.

Sezoni 4 i Stranger Things, pjesa 2 do të jetë i disponueshëm nga 1 korriku në Netflix.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika