Shabani suspendohet për tri ndeshje

Mesfushori Meritan Shabani do t’i mungojë Grasshopperit në tri ndeshjet e ardhshme, për shkak të suspendimit të tij

Mesfushori Meritan Shabani do t’i mungojë Grasshopperit në tri ndeshjet e ardhshme.

24-vjeçari të hënën është suspenduar për tri ndeshje pas ndërhyrjes së ashpër të bërë në një lojtar të Sionit.

Shabani të dielën u ndëshkua direkt me karton të kuq për ndërhyrjen e ashpër dhe të hënën disiplinori i Superligës zvicerane e ka dënuar me tri ndeshje moslojë.

Shabani ka dy gola në 21 paraqitje këtë edicion në elitën e Zvicrës për Grasshopperin.

Talenti i dikurshëm i Bayernit është transferuar në Zvicër në tentim për ta kthyer karrierën në rrugën e duhur.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika