Shakira thyen 14 rekorde botërore Guinness

Kënga “Music Sessions Vol. 53”, e Shakirës ka thyer 14 rekorde botërore Guinness

Këngëtarja me famë botërore, Shakira ka thyer 14 rekorde botërore Guinness me këngën “Music Sessions Vol. 53”.

Ylli kolumbian ka thyer zyrtarisht këto rekorde botërore pas projektit të saj me artistin Bizarrap.

Kënga tani e ka bërë ata titullare për këngën latine më të transmetuar në Spotify në 24 orë, këngën latine më të shikuara në YouTube në 24 orë, këngën latine që ka arritur më së shpejti 100 milionë shikime në YouTube, këngët latine më të transmetuara në Spotify në një javë midis rekordeve të tjera, sipas një njoftimi për shtyp, shkruan Mirror.

Deri më tani, Shakira është 17 herë mbajtëse e titullit të rekordeve botërore Guinness.

Lajmi për thyerjen e rekordeve u dha nga Guinness World Records përmes Instagramin e tyre zyrtar.

“Urime për Shakira dhe Bizarrap që kanë bërë histori me një këngë latine që është kryesuese e top-listave në një mënyrë që asnjë këngë nuk e ka bërë ndonjëherë Këngëtarja kolumbiane dhe DJ dhe producenti argjentinas 24-vjeçar kanë shumë për të festuar pasi jo vetëm pozitën e parë në tabelë së bashku, por edhe katër tituj të rekordeve botërore Guinness, duke përfshirë këngën latine më të shikuar në YouTube në 24 orë dhe këngën latine që ka arritur më së shpejti 100 milionë shikime në YouTube”, thuhet mes tjerash në postim.

 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika