Shala: 500 policë të njësive speciale kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës

Eksperti i Sigurisë, Drizan Shala ka shpalosur detaje se si është realizuar plani operative i Policisë së Kosovës, për ta ndihmuar kryetaret e rinj të komunave verior që të hyn në objektet e Komunave.

Shala ka thënë se në këtë plan operative të Policisë së Kosovës, kanë marrë pjesë rreth 1000 pjesëtarë të policisë të ku sipas tij 500 kanë qenë policë të rendit dhe 500 policë të njësive speciale kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës.

“Policia e është  nisur nga kampin ‘Blevedere’ në këtë aksion kanë marrë pjesë 500 operator të njësive speciale dhe 500 pjesëtarë  të tjerë të njësive të rendit edhe përcjellëse”, ka thënë shalal në emisionin Debat Plus me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika