Shala për rastin e VisaMetric: Si procedurë nuk është e këndshme

Gent Shala, qytetar

Pas arrestimit të drejtorit të VisaMetric-ut, qytetari Gent Shala ka thënë se kjo procedurë nuk është e këndshme.

“Kjo procedurë që ndoshta një kompani si VisaMetric-u, e cila duhet të të lehtësojë dhe të të bëjë krejt procesin më të lehtë, mua personalisht nuk më është dukur ashtu”, ka thënë Shala, duke shtuar se trajtimi në shallter ishte më i keq se në Ambasadë.

“Nuk po e them këtë të njëllos një emër”, ka shtuar Shala në “Debat Plus“.

“Si eksperiencë nuk ka qenë fare e këndshme e aq më pak e këndshme kur të lajmërojnë që nuk është bërë viza dhe të japin një arsye banale, por ndoshta kjo është diçka që i përket Ambasadës”, ka theksuar ai.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika