ShBA-ja dhe Uellsi ndajnë pikët në Katar

Ndeshja ShBA Uells

SHBA-ja dhe Uellsi kanë ndarë pikët në ndeshjen e parë në botërorin “Katar 2022” në Stadimun  “Ahmad bin Ali”.

Për ShBA-në në minutën e 36-të, për 1:0 ka shënuar Timothy Weah. Ndërkaq në minutën e 80-të Uellsi siguroi penallti dhe në minutën e 82-të e konkretizoi atë, Bale, për të barazuar rezultatin në 1:1.

Me këtë rezultat ShBA-të pozicionohen në vendin e dytë në grupin B, Uellsi në vendin  e tretë që pasohet nga Irani që i dha tre pikë kombëtares së Anglisë, e cila kryeson këtë grup .

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike të  bëra në kuadër të Kupës së Botës që po...

Të fundit nga rubrika