Shefi i EULEX-it dhe komandanti i KFOR-it vizitojnë veriun

Të shtunën e 19 nëntorit, shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka vizituar veriun e vendit me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia

Pamje nga vizita

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka njoftuar se ka vizituar veriun e Kosovës këtë të shtunë, së bashku me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Përmes një postimi Wigermark ka shtuar se “kanë pirë një kafe të këndshme në Mitrovicën e Veriut”.

Pamje nga vizita

“EULEX dhe KFOR janë të sinkronizuara në rolet tona përkatëse të përgjigjes së sigurisë në Kosovë”.

“Sot në mëngjes shkuam në shëtitje përgjatë lumit Ibër në Mitrovicë së bashku me komandantin e KFOR-it Angelo Michele Ristuccia dhe më pas pimë një kafe të këndshme në Mitovica e Veriut. @EULEXKosovo  dhe #KFOR janë të sinkronizuar në rolet tona përkatëse të përgjigjes së sigurisë në Kosovë”, ka shkruar Lars-Gunnar Wigemark.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika