Shefi i EULEX-it dhe komandanti i KFOR-it vizitojnë veriun

Të shtunën e 19 nëntorit, shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka vizituar veriun e vendit me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia

Pamje nga vizita

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka njoftuar se ka vizituar veriun e Kosovës këtë të shtunë, së bashku me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Përmes një postimi Wigermark ka shtuar se “kanë pirë një kafe të këndshme në Mitrovicën e Veriut”.

Pamje nga vizita

“EULEX dhe KFOR janë të sinkronizuara në rolet tona përkatëse të përgjigjes së sigurisë në Kosovë”.

“Sot në mëngjes shkuam në shëtitje përgjatë lumit Ibër në Mitrovicë së bashku me komandantin e KFOR-it Angelo Michele Ristuccia dhe më pas pimë një kafe të këndshme në Mitovica e Veriut. @EULEXKosovo  dhe #KFOR janë të sinkronizuar në rolet tona përkatëse të përgjigjes së sigurisë në Kosovë”, ka shkruar Lars-Gunnar Wigemark.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika