Shefi i Kabinetit të Konjufcës: Serbia kthehet nga Ohri, destruktive si gjithmonë

Ai theksoi se nuk ka Asociacion të Komunave me shumicë serbe, i cili shkel Kushtetutën e Kosovës. “Nuk ka asociacion i cili shkel Kushtetutën e cenon integritetin dhe sovranitetin e Republikës së Kosovës’, ka shtuar Kërçeli

Ilir Kërçeli, shef i Kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se Serbia po kthehet nga Ohri, destruktive si gjithmonë.

Sipas tij, kësaj radhe Serbia do të marrë koston e merituar.

“Serbia kthehet nga Ohri, destruktive si gjithmonë. Veq kësaj radhe, do ta marrë edhe koston e merituar”, ka shkruar ai në Facebook.

Ai theksoi se nuk ka Asociacion të Komunave me shumicë serbe, i cili shkel Kushtetutën e Kosovës.

“Nuk ka asociacion i cili shkel Kushtetutën e cenon integritetin dhe sovranitetin e Republikës së Kosovës’, ka shtuar Kërçeli.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika