Shiu depërton në zhveshtoren e stadiumit të ndërtuar nga Komuna e Lipjanit

Uji ka depërtuar në zhveshtoren e stadiumit të ekipit të futbollit Arbëria në Dobrajë të Lipjanit, projekt ky i komunës së Lipjanit. Për gjendjen ankohen lojtarët e ekipit ndërsa nga opozita, fajin ia lënë pushtetit, për punën e kryer. Por nga Komuna, thonë se mirëmbajtja, tani i takon klubit futbollistik

Pamje nga zhveshtorja e stadiumit në Lipjan

Nga reshjet e mëdha të shiut gjatë ditës së enjte në zhveshtoren e stadiumit të ndërtuar nga Komuna e Lipjanit ka depërtuar uji brenda këtij objektit.

Zhveshtorja e ekipit futbollistik Arbëria në Dobrajë  të Lipjanit, ndonëse nuk ka shumë kohë që ka filluar të përdoret, ajo tashmë konsiderohet e dëmtuar.

Futbollistët e ekipit lokal, me padurim e kishin pritur ndërtimin e saj, por gjendja e tanishme i ka dëshpëruar.

“Ne kemi filluar vjet në këtë zhveshtore. Tash kur kanë ndodhë këto reshjet e  shiut kemi pa problem. Këtu është rrezik pasi në cdo reshje shiju po pikë brenda”, ka thënë Abnor Gashi, kapiten i ekipit, “Arbëria”.

Fajtor për dëmtimin e këtij objekti, që sipas opozitës ende nuk është i përfunduar, opozita në komunën e Lipjanit po e bënë  pushtetin lokal, që ishte edhe finacues i projektit.

“ Kjo po ndodhë për shkak të mos llogaridhënjës nga Komuan e Lipjanit. Investimet ende pa përfunduar ajo është shkatrruar. Ky ka qenë project I komunës dhe kemi parë së si është keqpërdorë paraja publike”, ka thënë Arsim Jashari nga PDK-ja.

Ndërkohë nga Komuna e Lipjanit, kanë thënë se investimet tashmë kanë përfunduar.

Dhe, sipas zëdhënëses së Komunës, Hyra Bytyçi, klubi Arbëria tashmë është përgjegjës për mirëmbajtjen e tij.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika