Shiu i rrëmbyeshëm pason zjarret e verës në Greqi, një i vdekur

Ndonëse betejat deri tani i pati me zjarrin, Greqia tashmë po përballet me shiun e rrëmbyeshëm si pasojë e të cilit ka humbur jetën një person e dëme të shumta materiale janë shkaktuar

Një burrë ka humbur jetën si pasojë e shirërave të rrëmbyeshëm si pasojë e të cilëve janë përmbytur shtëpitë dhe rrugët në Greqi, tha brigada e zjarrfikësve të martën.

Stuhia “Daniel” ka goditur Greqinë perëndimore dhe qendrore që nga e hëna, duke nxitur qindra thirrje në shërbimet e urgjencës për të nxjerrë ujin vetëm disa ditë pasi një zjarr vdekjeprurës që ka djegur për më shumë se dy javë u vu nën kontroll në veri të vendit.

“Njeriu vdiq pasi një mur u shemb pranë qytetit të Volos, ndoshta për shkak të motit të keq”, tha një zyrtar i brigadës së zjarrfikësve për Reuters, pa dhënë më shumë detaje.

Sipas Agjencisë së Lajmeve të Athinës, muri u shemb kur burri, një blegtor, po përpiqej të arrinte kafshët e tij.

Autoritetet kanë kufizuar qarkullimin në zonën e gjerë të Volos.

Ndërkaq, një video e publikuar në rrjetin “X” tregon një veturë të marrë nga valët e detit.

 

Përmbytjet e mëdha në Greqi në vitin 2017 vranë 25 persona dhe lanë qindra të pastrehë.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika