Shkaku i sulmit terrorist në veri, Jarinja e Bërnjaku mbetën të mbyllura

Grupe te armatosura terroriste hynë në Kosovë dhe sulmuan Policinë e Kosovës, gjë që bëri që të mbyllen këto dy pika

Pika kufitare në Jarinje.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar njofton se pikat e kalimit kufitar me Serbinë, Jarinja dhe Bërnjaku vazhdojnë të jenë të mbyllura, pas sulmit terrorist që ndodhi më 24 shtator, në Banjskë të Zveçanit.

Grupe të armatosura terroriste hynë në Kosovë dhe sulmuan Policinë e Kosovës, gjë që bëri që të mbyllen këto dy pika.

Policia dhe ky grup patën përleshje të armatosura, ku mbeti një polic i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Ndërsa, nga ana e sulmuesve mbetën tre të vrarë.

Autoritet kosovare kanë fajësuar Beogradin zyrtar se është i përfshirë në këtë sulm, kurse ndërkombëtarët e kanë dënuar ashpër këtë sulm terrorist.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika