Shkelmoi veturën e Policisë së Kosovës pasi iu shqiptua gjoba, arrestohet i dyshuari në Pejë

I dyshuari i arrestuar nga Policia e Kosovës për kanosje, fillimisht nё shenjё revolte kishte shkelmuar veturën e Policisё dhe gjatё intervistimit të tij në stacion, ai ka vazhduar me paknaqёsitё  e tij duke i kanosur zyrtarët policorë

Është arrestuar një person i dyshuar për kanosje ndaj zyrtarëve të Policisë së Kosovës, të martën në Pejë.

Përmes një njoftimi, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari kishte shkelmuar veturën e Policisё pasi të njëjtit i ishte shqiptuar një gjobë. Krahas kësaj, i dyshuari kishte vazhduar të tregonte pakënaqësitë e tij edhe në stacionin policor.

“Drejtoria Rajonale e Policisё Pejё, Stacioni Policor nё Pejё, me datё 24.01.2023, rreth orёs 11:40, nё rrugën “ Eliot Engel” nё Pejё, pёr deri sa zyrtaret Policor ishin duke shqiptuar fletgjobё pёr kundёrvajtje nё komunikacion ndaj tё dyshuarit. I dyshuari fillimisht nё shenjё revolte kishte shkelmuar veturën e Policisё, pёr veprimet e bёra i dyshuari ёshtё shoqёruar nё Stacionin Policor nё Pejё, dhe gjatё intervistimit ka vazhduar me paknaqёsitё  e tij duk i kanosur zyrtaret Policor”, thuhet në njoftim.

Sipas urdhërit të Prokurorit të shtetit, i dyshuari është ndaluar për 48 orë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Mehmeti: Ivanoviqin e ka arrestuar policia e EULEX-it, gjë që...

Murat Mehmeti nga policia i cili thuhet se e ka arrestuar Oliver Ivanoviqin, ka qenë në një lidhje telefonike në emisionin Debat Plus në...

Të fundit nga rubrika