“Shko te shpija”: Statovci “shpërthen” ndaj gjyqtarit Gramos Shala

Trajneri dhe analisti i futbollit, Faruk Statovci, e ka kritikuar ashpër gjyqtarin, Gramos Shala

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini po diskutohet rreth vendimeve diskutabile të gjyqtarëve në xhiron e fundit të Superligës së Kosovës.

Statovci ka thënë për gjyqtarin, Gramos Shala, se nuk duhet të delegohet në ndeshjet e ardhshme,

“Ky normal s’duhet mi ra kërkujt mo, këtij vetëm duhet t’i bijë gripi e të rrinë te shpija. Ky nëse bjen në ndonjë ndeshje përsëri, unë s’di çka dojnë me të,” tha ai.

Shala ishte gjyqtar kryesor në ndeshjen mes Llapit dhe Gjilanit, e zhvilluar të shtunën. Ai akordoi një penallti diskutabile në favor të skuadrës nga Podujeva.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika