Shkupi – Ballkani dhe Superliga e Kosovës, janë temat për të cilat do të diskutohet sonte në “Dueli Sportiv”

Të dielën e 14 gushitit në “Dueli Sportiv”, do të analizohet përballja në mes të Shkupit dhe Ballkanit, në kuadër të play-off të Ligës së Konferencës si dhe xhiroja e parë e Superligës së Kosovës në futboll

Dueli Sportiv

Edhe sonte në ekranin e RTV Dukagjini, emisioni “Dueli Sportiv” për rreth 2 ore do sjell para jush trajnerët më të njohur të futbollit në vend dhe jo vetëm.

Ballkani ka shkruar histori duke arritur në play-offin e Ligës së Konferencës pasi mposhti pas penalltive Klaksvikun nga Ishujt Faroe.

Në play-off, therandasit do të përballen me skuadrën shqiptare nga Maqedonia e Veriut, FC Shkupin. Ky takim zhvillohet të enjten nga ora 21:00 në stadiumin “Todor Proeski Arena”.

Të shtunën ka nisur edicioni i ri i Superligës së Kosovës në futboll filluar edicioni i ri në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina dhe Gjilani kanë shënuar fitore në frymën e fundit të ndeshjeve, derisa skuadra nënkampione në fuqi, Drita, ka arritur t’i shmanget humbjes në Mitrovicë, ndonëse në pjesën e parë ishte në disavantazh prej dy golash.

Përballja në mes të FC Drenicës dhe Llapit ka qenë ndeshja e vetme që është zhvilluar sot. Ndeshja në mes të Ballkanit dhe Malishevës nuk është zhvilluar pasi Ballkani është paraqitur në Ligën e Konferencës.

Për të diskutuar për këto tema, sonte në studion e “Dueli Sportiv” do të jenë, Qeqa Krelani – gazetare, Omer Bunjaku – drejtor sportiv i FC Shkupit, Bylbyl Sokoli – analist i rregullt, Afrim Tovërlani – analist i rregullt, Muhamet Dragusha – trajner dhe ish/futbollist.

Emisioni qëndor i sportit në RTV Dukagjini, “Dueli Sportiv” me Ndrec Gjonaj dhe Erza Brahushi, transmetohet çdo të diel nga ora 22:00.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika