Shpallet fituesi i gjysmëfinales në kuizin e emisionit “MIX për MIX”

Arsim Ajeti nga Gjilani dhe Afrim Kryeziu nga Peja, ishin dy gjysmëfinalistët e dytë të kuizit në kuadër të emisionit Mix për Mix në Radio Dukagjini, me rreth 25 pyetje të parashtruara për kandidatët, ku Afrim Kryeziu me 45 pikë ka arritur të shkojë në finale

Pamje nga emisioni Mix për Mix

Është zhvilluar gara në mes dy kandidatëve gjysmëfinalistë në emisionin Mix për Mix, në Radio Dukagjini.

Arsim Ajeti nga Gjilani dhe Afrim Kryeziu nga Peja, kanë qenë dy gjysmëfinalistët e dytë të kuizit në kuadër të emisionit.

Kandidatët ishin në garë për të fituar pushim një javor në bregdetin shqiptar, në Shëngjin.

Pyetje interesante nga fusha të ndryshme duke filluar nga muzika, letërsia, psikologjia, matematika dhe sporti ishin vetëm disa nga tematikat e pyetjeve për të cilat garuesit janë përgjigjur.

Ndërkaq, pas një gare afërsisht për 40 minuta, me rreth 25 pyetje Afrim Kryeziu ka qëlluar pjesën më të madhe të përgjigjeve duke grumbulluar kështu 45 pikë i cili ka siguruar pjesëmarrjen në finale, kurse Arsim Ajeti ka fituar gjithsej 25 pikë dhe është u diskualifikuar nga gara.

Finalja në kuzin e emisionit Mix për Mix në Radio Dukagjini, me autor Valon Dervisholli,  do të zhvillohet të premten e 5 gushtit në mes të Semedin Berishës dhe Afrim Kryeziut, duke filluar nga ora 18:00.

Kush do të jetë finalist për shpërblimin në “MIX për MIX”?

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika