Shpallet fituesi në finalen e madhe e “Mix për Mix”

Besim Berisha dhe Ardit Uka u paraqitën në finale e garës së diturisë në emisionin “Mix për Mix”. Çmimi kryesor ishte një pushim një javor në Tanushaj Beach Resort në Shëngjin, të cilin pas një loje shumë interesante dhe të ngushtë, e fitoi Besim Berisha

Besim Berisha dhe Ardit Uka u paraqitën në finale e garës së diturisë në emisionin “Mix për Mix”

Të hënën e katër korrikut ishte finalja e madhe e lojës në emisionin “Mix për Mix” me Valon Dervishollin në Radio Dukagjini.

Pas dy gjysmëfinaleve të mbajtura të enjten dhe të premten e kaluar, dy fituesit, Besim Berisha dhe Ardit Uka u paraqitën në finale e garës së diturisë në emisionin “Mix për Mix”.

Çmimi kryesor ishte një pushim një javor në Tanushaj Beach Resort në Shëngjin, të cilin pas një loje shumë interesante dhe të ngushtë, e fitoi Besim Berisha.

Në rezultatin përfundimtar Berisha mblodhi 45 pikë, teksa Uka 40.

Gara e plotë përpos në valët e Radio Dukagjinit, u transmetua drejtpërdrejt edhe në Facebook e YouTube.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika