Shpallet fituesi në kuizin e emisionit “MIX për MIX”

Gara e zhvilluar mes dy kanndidatëve finalistë Afrim Kryeziu nga Peja dhe Semedin Berisha nga Fushë Kosova në emisionin "Mix për Mix", ka përfunduar me rezultat 70 pikë për Kryeziun dhe 35 pikë për Berishën, kështu duke e shpallur fitues kandidatin nga Peja

Valon Dervisholli, Afrim Kryeziu dhe Semedin Berisha

Kandidati Afrim Kryeziu, nga Peja, është shpallur fitues i kuzit të emisionit “Mix për Mix”, në Radio Dukagjini.

Gara mes dy kandidatëve finalistë, Semedin Berisha nga Fushë Kosova dhe Afrim Kryeziu nga Peja, ka përfunduar me rezultat 70 pikë për Kryeziun dhe 35 pikë për Berishën.

Ky emision si shpërblim ka vendosur ta dërgojë në pushim një çift në bregdetin shqiptar një javë nën sporizim të Tanushaj Beach Resort dhe Radio Dukagjini.

Ndërsa, kandidatët të cilët kanë arritur deri në gjysmëfinalen e parë kanë qenë Semedin Berisha nga Fushë Kosova dhe Jetlira Ajeti nga Gjilani.

Kuizi i realizuar të mërkurën e 3 gushit, mes Berishës dhe Ajetit ka përfunduar me rezultat 75 pikë për kandidatin nga Fushë Kosova, dhe 25 pikë për kandidaten nga Gjilani.

Kështu, Berisha me 75 pikët e arritura ka fituar të drejtën për të vazhduar garën, drejt shpërblimit të madh, pushim një javor në bregdetin shqiptar, në Shëngjin.

Ndërkaq, gjysmëfinalja e dytë e kuizit e zhvilluar në mes të dy kandidatëve të cilët me profesion ishin vozitës, Arsim Ajeti nga Gjilani dhe Afrim Kryeziu nga Peja, është mbajtur të enjten e 4 korrikut.

Gara mes dy kandidatëve të të njëtit profesion ka shpallur fitues, Afrim Kryeziun nga Peja me 45 pikë, duke i siguruar pjesëmarrjen në finalen e madhe, kurse kundërkandidati i tij është diskualifikuar me 25 pikë.

Por finalja e madhe, e realizuar të premten e 5 gushtit mes Semedin Berishës nga Fushë Kosova dhe Afrim Kryeziut nga Peja, ka shpallur fitues Kryeziun me 70 pikë, duke fituar edhe shpërblimin, pushim një javor në Tanushaj Beach Resort, në bregdetin shqiptar.

Ndryshe, në fund të muajit gusht në kuadër të emisionit “Mix për Mix”, do të zhvillohet edhe një garë e llojit të tillë.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika