Shpërthen sërish debati mes Statovcit dhe Rashitit: “Ti s’dinë shkrim-lexim”, “Për sport dy lidhje nuk i ki”

Në emisionin 'Dueli Sportiv' sërish janë përplasur ashpër Faruk Statovci dhe Valon Rashiti

Gazetari Valon Rashiti dhe analisti, Faruk Statovci, nuk po pajtohen assesi me njëri-tjetrin.

Ata kanë debatuar përsëri me tone të larta në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini.

Rashiti pretendoi se Statovci “nuk dinë shkrim-lexim” dhe ka probleme elementare në drejtshkrim.

“Ti s’dinë as me shkru. Ti s’dinë shkrim-lexim, jam i bindur. Unë t’i kam parë shkrimet e tua në Facebook, ke probleme elementare në drejtshkrim. Rezultatet i ki katastrofë, çfarë trajneri je ti?,” tha ai.

Ndërsa, Statovci iu kundërpërgjigj duke thënë: ”Këtu për sport ti shoku jem dy lidhje bashkë nuk i ki”.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika