Shpërthim i fortë tritoli në lokalin e reperit Noizy në Durrës

Dy ditë pas sherrit me Kleviol Ahmeti, i njohur si Cllevio Serbiano, një sasi lënde shpërthimi i është vendosur në lokalin e reperit të njohur, Noizy

Shpërthim ne lokalin e Noizyt

Një shpërthim i fuqishëm i lëndës plasëse tritol ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ne lokalin e reperit të njohur Noizy. Sipas raportimeve të para, lënda plasëse ishte e vendosur në lokalin e rap artistit në Durrës dhe shpërthimi ka ndodhur rreth orës 04:20 të mëngjesit.

Fatmirësisht, nuk ka pasur persona brenda ambienteve dhe të vetmet dëme të raportuara janë ato të xhamave në dy kate të ndërtesës. Policia gjendet ndërkaq në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

Deri më tani, nuk dihen autorët që kanë vendosur lëndën plasëse, megjithatë dyshohet se është një vazhdim i konfliktit të ndodhur dy ditë më parë mes Noizyt dhe Cllevios.

Thuhet se sherri i tyre filloi pasi ky i fundit kishte folur kundër artistit në rrjete sociale dhe e kishte ofenduar. Gjithashtu, përleshja e tyre fizike ndodhi saktësisht në lokalin e Noizyt, aty ku edhe ka ndodhur shpërthimi me tritol.

Në dëshminë e parë të dhënë për Policinë e Shtetit, reperi ka deklaruar se problemet e vetme i ka me këngëtarin e të njëjtit zhaner muzikor, Cllevio-n.

 

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika