Shpërthim në Pejë, dëmtohen dy vetura

"Si pasojë e shpërthimit përveç dëmeve materiale të dy veturave nuk raportohet për të lënduar"

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në Pejë ka ndodhur një shpërthim, ku si pasojë e këtij shpërthimi janë dëmtuar dy vetura.

Ndërsa, për të lënduar nuk raportohet.

“Pejë 23.07.2023 – 04:30. Raportohet se ka ndodhur një shpërthim para derës së oborrit në pronën e të dy viktimave meshkuj kosovarë. Si pasojë e shpërthimitm, përveç dëmeve materiale të dy veturave, nuk raportohet për të lënduar. Lidhur me rastin, njësitet relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku edhe është informuar prokurori dhe rasti inicohet si më lart”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika