Shpërthim në vendpunishten e parkingut nëntokësor në Prishtinë

Sipas njoftimit të Policisë, një shpërthim ka ndodhur në vendpunishten e parkingut nëntokësor në oborrin e Universitetit të Prishtinës, dyshohet të jetë bombolë gazi

Një shpërthim është dëgjuar të hënën, në rrugën “Xhorxh Bush” në Prishtinë, konkretisht në vendpunishten e parkingut nëntokësor në oborrin e Universitetit të Prishtinës.

Lajmin për RTV Dukagjini e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, i cili ka thënë se dyshohet të ketë shpërthyer një bombolë gazi.

“Policia e Kosovës ka pranuar një informacion lidhur me dyshimin e shpërthimit të një bombole gazi që ka ndodhur në rrugën Xhorxh Bush në Prishtinë”, ka thënë Kelani.

No description available.

Ai ka shtuar se njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nuk është raportuar për të lënduar.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika