Shpëtim Bajoku siguron medaljen në Lojërat Mesdhetare në “Oran 2022”

Sukseset e Kosovës në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’ nuk kanë të ndalur, pas medaljeve në xhudo, të fituara nga Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha, ka ardhur edhe medalja në boks, pasi Shpëtim Bajoku triumfoi duke ia siguruar Kosovës edhe medaljen e tretë

Shpëtim Bajoku dhe presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, në Lojërat Mesdhetare në “Oran 2022”

Boksieri nga Kosova, Shpëtim Bajoku, ka siguruar medaljën e parë e Lojërave Mesdhetare “Oran 2022”, në boks dhe pas 31 vite medalja e parë në Kosovë.

Ai ka dominuar në tre raundet në ring dhe me vendim të gjyqtarëve u shpall fitues.

Bajoku, ka siguruar medaljen e bronzet duke mposhtur boksierin egjiptian Amen Essam.

Ndërsa, nesër nga ora 18:00, do të boksojë në gjysmëfinale kundër boksierit vendor Algjerianin Abdelli Jahia.

Bajoku, ka dalë triumfues në kategorinë deri 63 kilogramë, duke ia siguruar Kosovës edhe medaljen e tretë, pas medaljeve në xhudo, të fituara nga Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha, të mërkurën në Algjeri.

Shpëtim Bajoku triumfues në Lojrat Mesdhetare Oran 2022

Në disa pamje të publikuara nga faqja e KOK-ut në Faceboook, shihet Shpëtimi teksa pritet si kampion. Ai ka thënë se shpreson ta fitojë medaljen e artë.

Kjo ishte medalja e tretë për të mërkurën, ndërsa të enjten priten suksese të reja, nga sportistët kosovar që garojnë në Lojërat Mesdhetare.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika