Shqipëria goditet sërish nga tërmeti

Pas tërmetit 3,1 Rihter që goditi Shqipërinë në mëngjesin e së hënës së 16 janarit, lëkundjet kanë vazhduar përsëri. Siç raporton EMSC, një tërmet me magnitudë 3.7 shkallë Rihter ka goditur sërish Shqipërinë

Ilustrim

Të hënën e 16 janarit, një tërmet me magnitudë 3.7 shkallë të Rihterit ka goditur Shqipërinë.

Sipas aplikacionit që tregon lëkundjet e tokës, epiqendra ishte 30 kilometra në afërsi të kryeqyteti Tirana, ndërsa 9 kilometra në afërsi të Bulqizës.

Lëkundje tërmeti në Shqipëri ka pasur edhe mëngjesin e kësaj të hëne, i cili ishte me magnitudë 3,1 Rihter dhe ishte regjistruar përkatësisht në orën 10:05.

Po ashtu, edhe të dielën e 15 janarit një tërmet rreth 5.2 shkallë të Rihterit ka goditur Shqipërinë, përkatësisht zonën e Tiranës.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika