Shqipëria publikon formacionin zyrtar për ndeshjen vendimtare

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Spanjës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që do të nisë me fillim nga ora 21:00

Është publikuar formacioni i Shqipërisë për ndeshjen ndaj Spanjës.

Shqipëria në këtë duel do ta kërkojë kualifikimin në fazën nokaut, në të cilën Spanja tashmë është kualifikuar pasi ka gjashtë pikë pas dy ndeshjeve të zhvilluara.

Ivan Balliu paraqitet në vend të Elseid Hysajt, ndërsa ndryshime të tjera nuk ka. Rey Manaj është në krye të sulmit.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ajeti, Gjimshiti (C), Mitaj, Asllani, Ramadani, Laçi, Asani, Bajrami, Manaj.

Spanja: Raya; Navas, Laporte, Vivian, Grimaldo; Merino, Zubimendi, Olmo; Ferran, Joselu, Oyarzabal.

Dueli në mes të Shqipërisë dhe Spanjës do të luhet në qytetin e Dusseldorfit.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika