Shqiptarët në Amerikë kanë organizuar protestë kundër presionit ndërkombëtar që po i bëhet Kosovës, më datën 16 mars

Shqiptarët në Amerikë kanë organizuar për ditën e enjte të 16 marsit një protestë kundër presionit, që sipas tyre është duke iu bërë Kosovës në dialogun me Serbinë nga shtetet Perëndimore.

Këtë lajmërim e ka publikuar një ish-ushtar i UÇK-së dhe aktivist shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uk Lushi.

“Të enjten, më 16 mars, krejt shqiptarët e Amerikës kundër presionit ndaj Kosovës. Udhëheqësit e Kosovës dhe populli i saj, bashkë me ne, nuk guxojmë të lejojmë apo legjitimojmë defunksionalizmin e shtetit të Kosovës”, ka shkruar në Facebook ai.

Sipas tij, gjaku i dëshmorëve nuk do të lejohet të shkelet.

“Gjaku i dëshmorëve të UÇK-së, viktimave dhe puna e miliona shqiptarëve nuk duhet të shkelet. të enjten, me Kosovën dhe për Kosovën, për drejtësi, të gjithë bashkë!”, ka sqaruar Lushi.

Më tej, ai ka bërë thirrje që lajmërimi për protestën të shpërndahet sa më shumë që është e mundur.

“Ju lutem shpërndajeni dhe ja bëni share sa më shumë!”, ka përfunduar ai.

Shija e redaktorit

Aksioni i Policisë në veri, konfiskohen rreth 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës ka shpalosur detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë së...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga e publikuar është me melodi dhe tekst...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me...

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të fundit në rrjetin social "Instagram". "Duar të bashkuara"...

Të fundit nga rubrika