Shqiptarët në Amerikë protestojnë kundër Asociacionit

Me moton “Kosova duhet ta ruaj sovranitetin e integritetin e saj si shtet i pavarur”, në New York, komuniteti shqiptar ka protestuar kundër Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Protesta është mbajtur para selisë së Bashkimi Evropian në New York.

Ish-komandanti i brigadës “Atlantiku”, tha se presioni duhet të jetë drejt Serbisë dhe jo Kosovës.

“Presioni të bëhet Serbisë e jo Kosovës, ngase Kosova ka bërë kompromise të dhimbshme dhe të vazhdueshme”, ka deklaruar ai.

Kundër themelimit të Asociacionit ka pasur protesta përveç Kosovës edhe në disa vende të BE-së.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika