Maqedonia e Veriut/ Shqiptohen 198 gjoba për këmbësorët

Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se kontrollet e intensifikuara të trafikut vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë te qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor.

Gjatë kontrollit të intensifikuar të trafikut të premtën në Maqedoninë e Veriut, 198 këmbësorë janë sanksionuar për kundërvajtje rrugore. 149 për kalim të pasigurt të rrugës jashtë vendkalimit për këmbësorë, ndërsa 18 të tjerë për kalim në semafor të kuq.

Ministria e Brendshme në Maqedonin e Veriut ka njoftuar se gjatë kontrollit janë regjistruar edhe 135 shkelje të tjera.

“Kontrollet e intensifikuara të trafikut vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor”, ka thënë në njftim Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Verit.

“Këmbësorët duhet të kalojnë rrugën në vendkalim të shënuar për këmbësorë sepse do të sanksionohet mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor. Të gjithë së bashku, duke respektuar rregullat, duhet të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, ka shtuar Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika