ShSKUK: Vazhdon rënia e numrit të pacientëve që po trajtohen me Covid-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se është duke rënë numri i pacientëve me Covid-19 që po trajtohen në spitalet e Kosovës

Vazhdon të bjerë numri i pacientëve që janë duke u trajtuar në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK).

Sipas raportit të publikuar nga ta, të martën e 16 gushtit në trajtim për Covid-19, janë 44 pacientë nga e gjithë Kosova.

Ndërkaq, në Klinikën Infektive gjenden 12 pacientë, plus tre në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi, në Klinikën e Pediatrisë, pesë pacientë, në klinikat e Gjinekologjisë, një paciente, në Klinikën e Neonatologjisë, një foshnje dhe në Mjekim Intensiv Qendror, dy raste

ShSKUK, po ashtu, bën të ditur se tetë pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës, pesë në Spitalin e Gjakovës, katër në të Prizrenit dhe tre në të Gjilanit.

Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të martën kanë rezultuar me 413 raste pozitive të infektuar me Covid-19.

Raste aktive janë 5 mijë e 732 persona. Ministria e Shëndetësisë vazhdimisht është duke bërë thirrje për vaksinim me dozën e parë, të dytë dhe të tretë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika