Shtatë modelet e kapelave që duhet të keni patjetër në garderobë këtë dimër

Kapelat në dimër pa dyshim janë aksesorë sa të bukur, aq edhe të domosdoshëm për t’u bërë ballë ditëve të ftohta.

Gjithashtu, ato janë edhe një element për t’i dhënë një kthesë pamjes sonë në përditshmëri. Nuk ka rëndësi se çfarë thonë tendencat e fundit për kapelat, por është e ditur se në gardërobë do të ketë gjithmonë një vend për to.

Në këtë artikull po ju sugjerojmë 7 modelet më “cool” që duhet t’i keni gjithmonë para syve kur bëheni gati për të dalë në këto ditë dimri.

Kapelet me stil përfaqësojnë një trend të tërë në modë. Këto janë kapele të thurura që përshtaten në mënyrë të përkryer në çdo stil të veshjeve të grave dhe i japin imazhit femëror tiparet e naivitetit fëminor.

Asnjëherë jashtë modës, bowlers për meshkuj janë kapelet më të njohura të grave.

Modeli

Për vajzat e imta me shtat të shkurtër, dizajnerët e modës nga Barbara Casasola kanë krijuar kapele në modë, mbi të cilat do të shihni kapele me buzë të ngushtë, duke theksuar strukturën e tyre të këndshme të brishtë.

Për vajzat që preferojnë një stil sportiv, një kapele me stil do të jetë një model i shkëlqyer.

Kapelet në këtë sezon të modës janë të dizajnuara jo vetëm për të ngrohur, por për të vepruar si aksesori më i rëndësishëm elegant. Nëse do të plotësojë imazhin ose do të bëhet pika e tij e ndritur e theksit, varet nga ju që të zgjidhni. Në çdo rast, kushtojini vëmendje modeleve të fijeve të cilësisë më të lartë. Për jashtë sezonit, dhe aq më tepër për dimër, këto janë lesh kashmiri, leshi, alpaka dhe mohair i hollë.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika