Shtatë të vrarë në Hamburg, ndër ta besohet të jetë edhe sulmuesi

Shtatë persona raportohet se janë vrarë nga një sulm me armë zjarri në Hamburg të Gjermanisë.

Sipas mediave lokale, ndër të vdekurit besohet të jetë edhe ai që e kreu sulmin. Por, sipas policisë ende nuk është e sigurtë një gjë e tillë.

Hetuesit kishin “indikacione se një autor mund të ketë qenë në ndërtesë dhe mund të jetë edhe mes të vdekurve”, tha një zëdhënës në vendngjarje.

“Vetë oficerët dëgjuan gjithashtu një të shtënë që vinte nga katet e sipërme të ndërtesës. Ata u ngjitën lart dhe gjetën gjithashtu një trup atje,” tha  zëdhënësi i policisë.

Nga ky sulm mbetën të plagosur mbi 20 persona.

 

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika