Shtëpia botuese “Dukagjini” dhuron libra falas për komunitetin turk

Shtëpia botuese "Dukagjini" ka nënshkruar marrëveshje për shpërndarjen falas të librave për komunitetin turk në Kosovë me Erol Kala, përfaqësues i autorizuar i shoqatës, "Turkish Teachers Society
of Kosovo"

Shtëpia botuese “Dukagjini” dhe përfaqësuesi i autorizuar i shoqatës, “Turkish Teachers Society
of Kosovo” në Republikën e Kosovës, Erol Kala, të enjten kanë nënshkruar marrëveshje që t’i japin falas librat nga klasa 1-5 për nxënësit e komunitetit turk në Kosovë.

Dje, Shtëpia botuese “Dukagjini” ka nënshkruar marrëveshje për shpërndarjen falas të librave për komunitetin boshnjak në Kosovë me deputeten, Duda Balje.

Ky hap i tillë është marrë për herë të parë.

Që nga e hëna, mijëra nxënës nga komuniteti turk e boshnjak do të kenë në bankat e tyre librat me të cilët do të shërbehen për të nxënë dije të reja.

“Shpërndarja e këtyre librave do të bëhet brenda një afati rekord. Ne, si shtëpi botuese, në vazhdimësi jemi treguar të vullnetshëm që t’u dalim në krah institucioneve dhe të gjitha komuniteteve në Kosovë”, ka njoftuar dje “Dukagjini”.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika