Shtëpia botuese “Dukagjini” libra falas për komunitetin boshnjak

Shtëpia botuese "Dukagjini" ka nënshkruar marrëveshje për shpërndarjen falas të librave për komunitetin boshnjak në Kosovë me deputeten Duda Balje. Ky hap i tille është marr për herë të parë

Shtëpia botuese “Dukagjini” ka nënshkruan marrëveshje me deputeten e komunitetit boshnjak, Duda Balje për shpërndarjen falas të librave për komunitetin boshnjak në Kosovë.

Ky hap i tille është marr për herë të parë.

Deputetja, Duda Balje ka falënderuar shtëpinë botuese “Dukagjini” për këtë iniciativë duke thënë se është hap i madh për arsimimin e komunitetit boshnjak në Kosovë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika