Shtie me armë drejt shtëpisë së babait pas një mosmarrëveshjeje për pronën, arrestohet 21-vjeçari në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se Njësitet policore të Stacionit Policor në Suharekë kanë arrestuar 21-vjeçarin, pasi ai kishte shtënë me armë drejt shtëpisë së babait pas një mosmarrëveshjeje për pronën. Tutje, njoftohet se atij i është sekuestruar arma

Fotoilustrim

Të dielën e 15 janarit, Policia e Kosovës ka njoftuar se Njësitet policore të Stacionit Policor në Suharekë, kanë lokalizuar dhe kanë arrestuar të dyshuarin me inicialet S. A (21-vjeçar), të cilit i është sekuestruar një armë.

“I dyshuari i lartshënuar pas një mosmarrëveshjeje që e kishte pasur për pronë me familjen e tij, ka shkuar afër shtëpisë së viktimës, (babai i tij) dhe ka shtënë me armë zjarri në ajër. Këtë veprim e ka incizuar dhe e ka postuar në rrjetin social, Snap Chat’, dhe të njëjtin ua ka dërguar vëllezërve të tij”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Tutje, thuhet se patrullat policore pasi kanë dalë në vendngjarje, fillimisht e kanë gjetur një fishek në automjetin e të dyshuarit, e më pas kanë arritur ta arrestojnë të dyshuarin.

“Si dhe e kanë gjetur armën e tipit Moris by AIAK Cal. 9 mm , me të cilën, i njëjti dyshohet të ketë shtënë në ajër, po ashtu i kanë gjetur edhe tre fishekë të tjerë”, ka njoftuar tutje Policia e Kosovës.

Mes tjerash, njoftohet se arma dhe katër fishekë të kalibrit 7.65 janë sekuestruar. Ndërsa, në konsultim me prokurorinë e krimeve të rënda, i dyshuari ndalet në mbajtje për 48 orë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Studentet thonë se në orët e vona në dhomë ka...

Kjo qendër u jep mundësinë mijëra studentëve që studiojnë në Universitetin e Prishtinës të jenë banorë të përkohshëm në këto 8 konvikte që menaxhohen...

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Të fundit nga rubrika