Shtrenjtohen nafta e benzina

Krahasuar me çmimet e së enjtes, çmimi i benzinës dhe ai i naftës kanë pësuar ngritje. Ai i gazit ka mbetur po i njëjti

Nga 1.60 euro për litër sa ishte të enjten, çmimi i benzinës për ditën e premte është shtrenjtuar për një cent, 1.61 euro. Krahas këtij, është shtrenjtuar edhe ai i naftës.

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për produktet e naftës për 24 orët e ardhshme. Bazuar në njoftimin e MINT, çmimi i naftës është shtrenjtuar për një cent, gjithsej 1.34 euro për litër.

Ndërkaq, çmimi i gazit ka mbetur i njëjtë.

“Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është 1.61 euro për litër, çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë 1.34 euro për litër dhe çmimi maksimal i lejuar i produktit Gaz 0.76 centë për litër”, ka deklaruar MINT.

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), pritet t’i publikojë çdo ditë çmimet tavan apo çmimet maksimale të lejuara për shitjen e derivateve.

Ky vendim është marrë si masë lehtësuese, pas rritjes së çmimeve të derivateve, dhe dyshimeve për keqpërdorime nga kompanitë që i shesin ato.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së premtes dhe janë valide për 24 orët e ardhshme.

Shija e redaktorit

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin...

Libri “Varfanjaku i Zotit” i botuar nga shtëpia botuese "Dukagjini" ka fituar çmimin për përkthimin më të mirë të vitit 2022 në Panairin e...

Albina Kelmendi së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Albina Kelmendi, me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm, ka folur për projektet që është duke i realizuar. Në...

Më të lexuarat

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj...

Gjykata Supreme e Kosovës ka liruar nga paraburgimi tri infermieret me inicialet A. P.,  A.R., si dhe R. (A.) K., në rastin e sulmit...

Përfundon seanca ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre (VIDEO)

Ka përfunduar seanca gjyqësore për caktimin e masës së sigurisë ndaj tri infermiereve të cilat dyshohen se e kanë keqtrajtuar një grua në Qendrën...

Ibrahim Tatlises pas aksidentit këndon këngë popullore në spital

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, i cili mbeti i bllokuar në automjet si pasojë e një aksidenti trafiku në Bodrum Yalikavak në Turqi,...

Të fundit nga rubrika