Shtyhet konkursi për aplikim në FSK deri më 23 janar

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se është shtyrë konkursi për pranimin e ushtarëve të rinj deri më datë 23 janar të këtij muaji

Forca e Sigurisë së Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës, të shtunën e 14 janarit, ka bërë të ditur se është shtyrë për një javë konkursi për pranimin e ushtarëve të rinj.

Një vendim i tillë, sipas Ministrisë, erdhi për shkak të qasjes së njëkohshme të shumë aplikantëve në platformën e aplikimit, e cila ka bërë që të ketë pengesa teknike që po e vonojnë procesin e aplikimit.

Kësisoj, bëhet e ditur se konkursi për rekrutim në ushtrinë e Republikës së Kosovës, do të jetë i hapur deri me datën 23 janar.

Ndërsa, në njoftim është theksuar se të drejtë aplikimi kanë të gjithë të interesuarit mes moshës 18-25 vjeç, dhe po ashtu, për aplikantët të cilët kanë hasur vështirësi në marrjen e letërnjoftimit për shkak të mungesës së materialeve, njoftohet se Ministria do të pranojë aplikacionin edhe me letërnjoftim të skaduar apo me dëshminë se personat janë në proces të marrjes së letërnjoftimit.

Ndryshe, konkursi për pranimin e ushtarëve të rinj është dashur të mbyllet të dielën e 15 janarit në mesnatë, por që tashmë është shtyrë për një javë.

Ilustrim (14.1.2023)

 

 

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika