Shuhen dilemat, Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin

Ilir Daja do të vazhdojë të jetë trajner i Ballkanit. Trajneri nga Shqipëria ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën deri në vitin 2026.

Lajmi është konfirmuar të hënën pasdite nga klubi në rrjetet sociale.

Daja e ka udhëhequr Ballkanin drejt sukseseve historike.

Ai e ka fituar dy herë rresht titullin kampion dhe është inkuadruar dy herë në grupet e Ligës së Konferencës.

Kampioni në fuqi i Kosovës aktualisht nuk po kalon momente të mira. Në tri ndeshjet e fundit ka dy barazime dhe një humbje.

Por, vazhdon të mbetet lider në tabelë me 45 pikë, një më shumë se Llapi që është e dyta. Zërat se Ilir Daja dhe Ballkani do t’i ndajnë rrugët, duket tashmë kanë marrë fund.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika