Shuhet ëndrra e Shqipërisë për Evropian, mposhtet nga Spanja

Shqipëria ka pësuar humbje 1-0 në rrethin e tretë të fazës së grupeve përballë Spanjës në Euro 2024, përkatësisht në Grupin B

Shqipëria ka pësuar disfatë nga ekipi i Spanjës, me rezultat 1:0. Kjo humbje Shqipërisë ia shuan ëndërrat për vazhdim tutje në Evropianin 2024.

Spanja në pjesën e parë ka udhëhequr ndeshjen me rezultat 1:0, ndërsa ka dominuar plotësisht në fushë.

Ferran Torres shënoi në minutën e 13-të pas një aksioni model të spanjollëve.

Shqipëria e mbyll Kampionatin Evropian me një pikë, pasi kishte barazuar me Kroacinë 2-2 dhe ishte mposhtur nga Italia në ndeshjen e parë me rezultat 2-1.

Spanja është lidere e grupit me nëntë pikë, Kroacia e dyta me katër pikë, Italia në vendin e tretë md tri pilë dhe Shqipëria e fundit me një pikë.

Spanja kalon në epërsi ndaj Shqipërisë

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika