Si të bëjmë pasta karbonara

Pasta carbonara është ushqimi i përsosur për një natë jave të ngarkuar, dhe është gjithashtu një pjatë e përshtatshme për fundjavën apo edhe për t'u shërbyer mysafirëve, dhe që mund të pregaditet në 30 minuta

Pasta carbonara

Pasta karbonara është një nga ato darkat e thjeshta që të gjithë duhet të dimë të bëjmë. Është ushqimi i përsosur për një natë jave të ngarkuar, dhe është gjithashtu një pjatë e përshtatshme për fundjavën apo edhe për t’u shërbyer mysafirëve.

Një këshillë para se të filloni gatimin, proshuta të zihet fillimisht në ujë. Proshuta duket e lehtë për t’u djegur ose mund të gatuhet në mënyrë të pabarabartë në një tigan dhe copat mund të ngjiten.

Por kur ndiqni këtë mënyrë dhe e gatuani fillimisht në ujë, funksionon. Dhe së fundi kjo recetë përmban raportin perfekt të verdhëve të vezëve (ose një të verdhë në këtë rast) për të pasur karbonarën perfekte, aromën e pasur me krem ​​dhe konsistencën perfekte.

Përbërësit e pasta karbonara

Për këtë recetë për makarona karbonara, do t’ju nevojiten këta përbërës:

proshutë

Ujë

Hudhra

Shpageta ose makarona

Parmixhan i grirë

Vezë

Kripë dhe piper

Majdanoz i freskët

Ilustrim

Si të bëni pasta karbonara

Shtoni proshutën dhe ujin në një tigan dhe lëreni të ziejë.

Vazhdoni zierjen derisa uji të avullojë, më pas vazhdoni të gatuani proshutën derisa të bëhet krokante.

Hiqeni proshutën nga tigani dhe ruani vajin e djegur në tigan.

Fërgoni hudhrën në të njëjtin tigan deri në kafe të artë, më pas shtoni në një tas me 1 lugë gjelle yndyrë proshutë, vezë, të verdhën e vezës, parmixhanin dhe piper. Përziejini mirë.

Ndërkohë gatuajmë spagetin ose makaronat linguine derisa të jenë ‘al dente’. Pasi të jenë gatuar, kullojini makaronat dhe rezervoni 1 filxhan nga uji i zierjes.

Hidhni ngadalë ujin e nxehtë të gatimit në përzierjen e vezëve. Më pas hidhni sipër makaronave të nxehta dhe hidhini të lyhen. Shtoni proshutën e grimcuar.

Lërini makaronat të pushojnë për disa minuta, duke i hedhur shpesh derisa salca karbonara të trashet.

Dhe shërbejeni menjëherë me një majdanoz të freskët.

Ilustrim

A ringrohen këto pasta carbonara?

Jo, makaronat karbonara janë një nga gatimet italiane që nuk nxehen pas ftohjes. Salca kremoze trashet në frigorifer dhe humbet strukturën e saj të mëndafshtë. Por mos i hidhni mbetjet, pasi ato do të kenë një shije të shkëlqyer!

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika