Si të filloni Watch Together në Facebook Messenger

Facebook Messenger i “Watch Together” është shërbimi më i fundit që ofron një veçori shikimi të përbashkët në grup, funksioni i ri jeton brenda aplikacionit të mesazheve, duke ju lejuar të shikoni video nga Facebook Watch si dhe video live të miqve tuaj.

Çfarë është “Watch Together”?

Nga raportimet e tyre shumë se 150 milionë video thirrje kryhen përmes Messenger në baza ditore, dhe kjo nuk përfshin as rreth 200 milionë video që dërgohen çdo ditë përmes Messenger. Kështu, Facebook vendosi të dal me Watch Together në mënyrë që të mund të filloni të shijoni disa nga ato video me miqtë tuaj, virtualisht, në kohë reale.

Po ashtu Watch Together është plotësisht falas për t’u përdorur, e cila fuksionon në iOS dhe Android.

“Ne krijuam Watch Together për të bërë që të kalosh kohë cilësore me miqtë dhe të dashurit të ndihet sa më afër që të jetë e mundur me një eksperiencë personale. Qoftë shikimi i një videoje në trend, një filmi, një moment sportiv, një tutorial grimi ose një origjinal në Facebook Watch, dhe funksioni ju lejon të shikoni reagimet e miqve tuaj”, ka thënë Mark Zuckerberg, gjatë tranmetimit në faqen e tyre.

Si funksionon Watch Together?

Për të përdorur funksionin, sigurohuni që po përdorni versionin më të fundit të aplikacionit Messenger. Shkoni lart në video telefonatë ose në Messenger Room dhe më pas shtypni  mbi opsionin e ri Watch Together për të filluar. Facebook do t’ju sugjerojë video për t’i parë, ose mund të kërkoni për një video specifike.

Thjesht filloni një telefonatë me video të Messenger ose krijoni një grup në Messenger, vazhdoni lart për të hyrë në meny dhe zgjidhni Watch Together.

Nga atje mund të zgjidhni një video të sugjeruar për ju ose të zgjidhni një nga një kategori.

Sa njerëz mund të shikojnë së bashku?

Mund të shikoni video me deri në tetë persona në një telefonatë me video të Messenger dhe deri në 50 persona në grupet e Messenger.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika