Si të visheni si një “Barbie” e vërtetë në kinema?

Tashmë me publikimin e filmit zyrtar të “Barbie”, ju ftojmë të kërkoni brenda vetes Barbie-n që gjendet në çdo grua dhe të ndërtoni një transformim magjik, duke u veshur si një Barbie e vërtetë

Aktorja Margot Robbie - dhe fustani nga stilisti i saj Andrew Mukamal për filmin "Barbie".

Fenomeni “Barbiecore” që ka pushtuar mediat sociale, dyqanet e mëdha, billbordet për më shumë se një vit, dhe më në fund ka arritur formën e tij përfundimtare: publikimi aktual i filmit “Barbie”.

Me ndihmën e paraqitjeve të panumërta të aktorëve dhe bashkëpunimeve me produkte, përmbajtja e Barbie vazhdon të dominojë.

Sigurisht, disa prej tyre kanë qenë të shkëlqyera – veçanërisht  përkushtimi i Andrew Mukamal dhe Margot Robbie për të rikrijuar pamjet nostalgjike të Barbie.

Si rezultat, Barbies dhe Kens kudo janë në kërkim të mënyrave për të imituar kukullat e tyre të preferuara.

Sipas statistikave nga aplikacioni i zbulimit dhe blerjeve Pinterest, kërkimet për fraza të lidhura me Barbie janë rritur në mënyrë dramatike vitin e fundit.

Termi “Veshje me temë Barbie” është rritur me 48.5% dhe “veshje me jelekë rozë e nxehtë” (një nga kostumet e Robbie) është rritur me 42.5% nga maji 2022 (menjëherë pas publikimit të trailerit të parë) deri në maj 2023.

“Unë mund të jem ‘race car driver'” – Barbie

Nëse fustanet e princeshave dhe veshjet në tapetin e kuq nuk janë ideja juaj për një veshje komode në kinema, bastisja e dollapit të Race Car Barbie është një mënyrë e mirë.

“Unë mund të jem presidente” Barbie

Përpara se Issa Rae të luante presidenten Barbie në filmin e ri, ishte një figurë tjetër politike në shtëpinë e kukullave, “I Can Be President Barbie”. Kukulla për herë të parë ‘kandidoi’ për detyrë në vitin 1992 dhe që atëherë ka ‘vrapuar’ çdo vit.

Ju gjithashtu mund të keni besimin e një Barbie politikëbërëse me një kostum rozë të përkryer.

“Udhëtimi në plazh” Barbie

Barbi “Extra Fly” vjen me gjithçka që nevojitet për ta bërë kinemanë (dhe plazhin) shfaqjen tuaj personale në pistë.

Barbie “vathë magjike”

 

“Filmi perëndimor” Barbie

Në një botë plot ngjyra, modë e fantazi, Barbie është një ikonë që ka frymëzuar gjenerata të tëra për shumë dekada.

Prej shfaqjes së saj të parë në vitin 1959, ajo ka përfaqësuar jo vetëm një kukull me trup perfekt dhe flokë të gjata, por një shfaqje të vërtetë e fuqisë së femininitetit dhe kreativitetit.

Barbie ‘Stilistja e Brooklyn’

Barbie ‘Karriera e Tenisit’

Ndonëse ka shumë marka që bashkohen me debutimin e filmit në teatër Zara, Balmain, Crocs dhe Kendra Scott  – vetëm për të përmendur disa, e shumë të tjerë po përfitojnë nga spektakli në mënyrë të pavarur, duke vënë në pah gjithçka ngjyrë rozë në vitrinat e tyre zyrtare pa vënë në pah.

Me daljen zyrtare të filmit në kinema këtë të premte, më 21 korrik, është koha për të planifikuar veshjet tuaja të guximshme të Barbie.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika