Si t’i lexojmë mesazhet e gjata në WhatsApp pa i hapur ato?

Disa mesazhe dihet se lexohen pa hapur aplikacionin, vetëm nga njoftimi i tyre, por në rast se përmbajtja e mesazhit është e madhe, nuk do të mund t’i lexojmë të gjitha.

Nëse në çdo rast dëshironi ta hapni mesazhin pa e parë bashkëbiseduesi juaj, atëherë ka një mënyrë për ta bërë këtë falë një truku të thjeshtë që nuk është i ri, por ditët e fundit është bërë sërish viral në internet pasi shumë përdorues kanë gjetur zgjidhjen sa herë që nuk duan t’i përgjigjen një bisede të padëshiruar.

Thjesht për ta zbatuar atë, duhet të shtoni miniaplikacionin WhatsApp në ekranin tuaj fillestar, i cili do të shfaqë mesazhet pa e hapur aplikacionin. Gjithçka që duhet të bëni është të shtypni gjatë në ekran, të zgjidhni nga menuja e miniaplikacioneve dhe më pas të zgjidhni miniaplikacionin 4 x 1 WhatsApp.

Pasi të instalohet në ekranin bazë, do të shfaqet një listë e mesazheve të fundit me më shumë tekst. Sa herë që përdorni këtë mënyrë për të lexuar mesazhet, ato nuk do të regjistrohen si “të lexuara” në aplikacion.

Truku i zgjuar funksionon vetëm në Android dhe është koha ta provoni herën tjetër që do të merrni një mesazh të cilit nuk dëshironi t’i përgjigjeni pa u dukur i vrazhdë.

 

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika