S’ka kuorum në Komision, dështon raportimi i ministrit Krasniqi

Ka dështuar të mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, në mungesë të kuorumit, pasi deputetët e PDK-së dhe AAK-së nuk morën pjesë në votimin e rendit të ditës

Mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka dështuar për shkak të mungesës së kuorumit, pasi deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), nuk morën pjesë në votimin e rendit të ditës.

Kjo ngjarje ndodhi në momentin kur ishin planifikuar shqyrtimet e ndryshme, përfshirë raportin e auditimit për Pasqyrat Financiare Vjetore të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit lokal për vitin 2022.

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ishte i pranishëm për të prezantuar raportin në këtë seancë të komisionit.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika