Skriniar afër “divorcit” me Interin

Ka qenë një nga futbollistët kryesorë të Interit – në vitet e fundit.

Por, Martin Skriniar është afër “divorcit” me ziklatërit, pasi kontrata i skadon në qershor të vitit 2023 dhe nuk e ka ndërmend ta vazhdojë.

Këtë e ka konfirmuar vetë agjenti i qendërmbrojtësit, për TeleNord.

“Ne i kemi komunikuar tashmë Interit se Škriniar nuk po e zgjat kontratën, siç qëndrojnë gjërat – u thamë atyre se ndjehemi të lirë të flasim me klubet e tjera”.

Sipas shumë raportimeve, skuadra më e interesuar për shërbimet e 27 vjeçarit është Paris Saint Germain.

Shtatgjati po e zhvillon sezonin e gjashtë me Interin dhe vazhdon të jetë startues i padiskutueshëm.

Ndër të tjera, me neurazurët ai e ka fituar Serien A dhe Superkupën e Italisë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

Të fundit nga rubrika