“S’më befason” – “Ekziston rreziku”, Abrashi flet për dyshimet e Gashit se në Kuvend ka bashkëpunëtor të BIA-s serbe

Në “Debat Plus”, Dardan Gashi deklaroi se një deputet/e i/e koalicionit qeverisës është pjesë e BIA-s, serbe.

Këtë nuk e mohoi pastaj deputeti i VV-së, Artan Abrashi, i cili tha se “nuk më çudit nëse del dicka”. Ai tha se organet e drejtësisë duhet të merren me kërto cështje derisa shtoi se ekziston një rrezik i tillë dhe se nuk është sekret publik.

“Sa i përket Kuvendit të Kosovës, nuk më çudit nëse del diçka… Shiko pak ka rëndësi se kush është, me vetë faktin që po flitet për agjentë, spiunë, që veprohet pa dijeninë e publikut, të mos harrojmë koalicionet janë ndërmjet partive që veprojnë këtu para se me u formu VV. Pyetja duhet me u shtru më gjerë. Këto parti, persona kushdo që janë, është mirë me u marrë organet tona. Ekziston një rrezik i tillë, kjo nuk është sekret publik”, tha ai.

Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e din

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika