Sokoli: Asgjë nuk funksioni te Franca, meritat për fitoren e Spanjës i ka Lamine Yamal

Spanja ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale.

Sipas profesorit Bylbyl Sokoli, te Franca nuk ka funksionuar asgjë dhe meritat për fitoren e ekipit spanjoll i ka Lamine Yamal – i cili shënoi një super gol nga distanca në minutën e 21-të.

“Asgjë nuk funksioni të Franca dhe me plot meritë Spanja shkoi më tutje. Dhe mendoj që merita të mëdha ky djaloshi i ri që mori rolin që t’i prijë ekipit. Me moshën që ka është thyer krekosni në një kampionat evropian”, ka thënë Sokoli.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika