Sokoli zbulon se çka i kishte thënë futbollistëve të Ferizajit në ndeshjen e famshme ndaj Vëllaznimit për barazh

Trajneri i njohur, Ismat Munishi

Trajneri i njohur Bylbyl Sokoli ka shpalosur shumë momente nga e kaluara e tij si trajner, momentet më të mira në studio të RTV Dukagjinit e shumë gjëra të tjera.

Ai tha fillimisht tregoi se si i kishte motivuar futbollistët e Ferizajit në ndeshjen kundër Vëllaznimit, e cila ishte e vlefshme për inkuadrim në Superligë.

Ai tha se “Shumë persona me kanë pyetur për atë ndeshje. Jemi përgatitë për me shku në penalti. Dy penaltitë i kemi humbur, kurse kundërshtarët shënuan dy. Në ato momente futbollistët e mi u dekurajuan, por unë u futa në fushën e gjelbër dhe i thash ngriti sepse ne do të shënojmë, kurse ata do të humbin. Futbollistët kanë qenë kryesisht të ri më kanë besuar shumë dhe në fund e arritëm qëllimin”.

Teksa, sa i përket momenteve më të mira të kaluara në RTV Dukagjini ai tha “pjesa më interesante ka qenë kur e kemi përcjellë Zvicrën kundër Francën. Ne paraprakisht e kishim ‘shpallur’ në studio Xhakën si lojtar të ndeshjes. Prekëse ishte rasti i Eriksenit, teksa së fundmi edhe eleminimi i Serbisë nga Zvicra”.

Kjo është nata e 16- të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika