Sot, 29 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

29 raste aktive me COVID-9 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka informuar se nga 619 testime për COVID-19, 29 raste kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa, gjatë 24 orëve nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Brenda 24 orëve janë shëruar 3 persona, numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 473 persona dhe numri i rasteve aktive është 441 persona.

Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 157 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë

Me dozën e dytë janë vaksinuar 821 mijë e 983 persona, ndërsa dozën e dytë përforcuese dhe dozën e tretë të vaksinës kanë marrë 101 mijë e 473 persona.

19 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika